30 Temmuz 2015 Perşembe

Vitaminlenelimmm :)

Kedi ve köpeklerimizin ihtiyaclarına göre vitaminlere ihtiyacları var. Bunu dozunda vererek daha sağlıklı ve kaliteli bi hayat sürmelerini sağlıyabiliriz.

Şunu da ayrıca eklemek istiyorum. Bu vitaminler ilaç değil , tedavi amacı ile kullanmayın.


Vitaminlere gelmeden önce vitaminleri üreten ''Biyoteknik'' ten kısaca bahsetmek istiyorum.


Biyoteknik A.Ş  70'li yıllardan beri var olan çok eski bi kurumdur. Sadece vitamin değil tıbbi ürünleride var. Vereceğim linkten sizlerde diğer ürünleri inceleyebilirsiniz. Ben vitaminleri duymuştum ama hiç deneme fırsatı bulamamıştım.  Şimdi sizlere bu harika vitaminleri anlatmak istiyorum.Fotoğraftaki vitaminlerden bahsetmek istiyorum.

İlk sıradaki Dog-Vit Köpekler için multivitamin tabletleri.
Kutusunda 60 tablet var.  Irklarına göre adet günlük sayısı değişiyo.Mesela yavru ve küçük ırk köpeklere 1 adet , yetişkin ve hamile köpeklere 2 adet  büyük ırklar 3 adet olarak kutusunda da yazıyor.  Bu yüzden her vitaminin verilme sayısı değişir. Aldığınızda arkalarında nasıl ve ne kadar vermeniz gerektiği ile bilgi bulacaksınız.
Bu vitamin tüylerin kırılıp dökülmesini engelliyor ve hamile köpeklerin süt verimini arttırır.(yavrular içinse hızlı ve sağlıklı büyüme)'yi sağlıyor.

Biyotan one a day Hem kedi hem köpekler için vitamin tableti.
Küçük ırk köpek ve kedilere günde 1 adet, orta ırk köpeklere 2 adet , büyük ırklara 3 veya 5 adet.
Bu isminde de anlayacağınız gibi d-biotin ihtiyacını karşılaşıp , tüylerin dökülmesini kırılmasını önlüyor dahası tüylere canlılık verip parlaklaştırır.

Brewers Yeast one a day  Kedi ve köpekler için sarımsaklı maya tabletleri
Protein izmineral ve B kompleks vitamin kaynağıdır. İştahı az olan petlerinizin iştahını açar. Tüylerin kırılmasını ve dökülmesini engeller ve parlak olmasını sağlar.Mide bağırsak mikroflora düzenini korur. Yavrusu olan dişilerin süt verimini artırır.


Cat-Vit kedi vitamini
50 gramlık mamaya 1 tablet 100 gramlık bir mamaya 2 tablet veriyorsunuz. Yemesse mamasına eklyebilirsiniz (yaş mama)
Yavru,yetişkin ve hamile kedilerin vitamin ihtiyaçlarını karşılar.Tüylerinin kırılıp dökülmelerini azaltır ve parlak olmalarını sağlar.Yavrulu dişilerin süt verimini arttırır.Yavruların hızla büyümelerine yardımcı olur.

Biyoflex Kedi ve Köpekler için Eklem güçlendirici
Eklem ve kıkırdak dokusunun yapısını korur ve güçlenmesine yardım eder.  Özellikle yaşlı kedi ve köpekler için  hareketlerini artırır ve kolaylaştırır.

BiyoTeknik Calcivit-D 50 gr Vitamin/Kalsiyum/Fosfor; 
 Yavru kedi ve köpeklerin kemik yapılarını geliştirir, büyümelerini hızlandırır.Vitamin D, kalsiyum ve fosfor eksikliğinden dolayı kemiklerin kireçlnme bozukluğundan dolayı bükülebilecek kadar yumuşamasına yol açan Raşitizm hastalığını önler.
Yetişkin kedi ve köpeklerde kalsiyum ve fosfor eksikliğinde görülen Osteomalasi hastalığını önler.